News

Wrocławski Aeromixer z udziałem Polskich Zakładów Lotniczych

23 kwietnia 2024
Przedstawiciele największych polskich i zagranicznych producentów i dostawców sektora lotniczego wzięli udział w spotkaniu biznesowym Civil & Military Aeromixer, które miało miejsce 17 kwietnia w Centrum Konferencyjnym „Hala Stulecia” we Wrocławiu. W wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli PZL Mielec.

Civil & Military Aeromixer to międzynarodowe spotkanie biznesowe producentów, dostawców i inwestorów sektora lotniczego, bazujące na strukturze „szybkich randek”. Wydarzenie to zrzesza firmy produkcyjne i usługowe z branży lotniczej, zarówno polskie jak i zagraniczne, które chcą przedstawić swoją firmę w celu nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych, dzięki którym możliwa będzie realizacja nowych projektów oraz wspólnych przedsięwzięć, czy też nowych inwestycji w Polsce.

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja i panel dyskusyjny "Polska jako HUB serwisowy i remontowy dla sektora lotniczego: wyzwania, problemy i perspektywy rozwoju". W panelu wziął udział Tomasz Kieć, Kierownik Biura Rozwoju Biznesu PZL Mielec, który mówił, że docelowo powinniśmy dążyć do maksymalnej polonizacji serwisowania na wszystkich poziomach, czyli obsługiwania go przez firmy zlokalizowane w Polsce, a także podkreślił wysoki potencjał PZL Mielec do serwisowania wojskowych samolotów odrzutowych.

- „Posiadanie zdolności serwisowych w zakresie obsługi statków powietrznych używanych przez Siły Zbrojne RP, ale także naszych sojuszników jest kluczowe dla skutecznej obrony państwa. W PZL świadczyliśmy różne usługi z tym powiązane m.in. dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. To bezcenne doświadczenie w obliczu potencjalnego konfliktu -  tłumaczył Tomasz Kieć. Mamy świadomość, że obsługa serwisowa kosztuje. Musimy jednak pamiętać, że cena to nie tylko usługa, to również utrzymanie infrastruktury przedsiębiorstwa, gotowość na reakcję w każdej sytuacji. Utrzymanie kompetencji zakładu i ludzi” - dodał Kieć.

Krajem Partnerskim trzeciej edycji odbywającego się co dwa lata Civil & Military Aeromixer była Republika Czeska reprezentowana przez Czeski Klaster Aerospace. Tegoroczna edycja skupiła się na roli przemysłu lotniczego w realizacji dużych zamówień, zwłaszcza o charakterze militarnym, które mają na celu wzmocnienie i modernizację polskiej armii.