Notatka prasowa

Trzeci Black Hawk dla Polskiej Policji

20 listopada 2018

Mielec – 19 listopada 2018, Polskie Zakłady Lotnicze podpisały kontrakt z Komendą Główną Policji na zakup kolejnego, trzeciego już śmigłowca S-70i Black Hawk dla polskiej Policji.

Umowę podpisali Janusz Zakrecki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec oraz  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Dwa pierwsze zakupione śmigłowce trafią do służby jeszcze w grudniu, trzeci ma być dostarczony w przyszłym roku.

„Podpisany dziś kontrakt jest dla nas kolejnym ważnym kamieniem milowym i powodem do dumy”powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Wierzę, że wszechstronny, niezawodny i wytrzymały śmigłowiec Black Hawk zapewni ważne potrzeby operacyjne Policji i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa Polaków.”dodał Prezes Zakręcki.

Komendant Główny Policji zauważył, że policyjne lotnictwo znalazło się w bardzo złej kondycji i był to ostatni moment, by taki stan rzeczy zmienić. "Jednym z kluczowych elementów programu modernizacji służb mundurowych była odbudowa policyjnego lotnictwa. I to się teraz dzieje" - powiedział szef Policji. "Dziękuję wszystkim tym osobom, dzięki którym otrzymaliśmy te środki i możemy dzisiaj podpisać tą jakże ważną dla polskiej Policji umowę" - dodał.

Śmigłowce S-70i Black Hawk to nowoczesne maszyny przeznaczone są do zadań desantowo - transportowych. Ich możliwości znane są na całym świecie. Będą służyły w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Od sprawności i wyszkolenia policyjnych komandosów, a także od możliwości technicznych śmigłowców, zależy ludzkie życie i zdrowie oraz powodzenie podejmowanych działań.