News

Świętujemy 85 lat lotnictwa w Mielcu. Polskie Zakłady Lotnicze otworzą swoje bramy.

16 czerwca 2023
W dniu VI Podkarpackich Pokazów Lotniczych (sobota, 24.06) wszyscy pasjonaci historii lotniczego Mielca będą mogli w drodze na lotnisko przejść przez teren Polskich Zakładów Lotniczych.

Zaproszenie_Spacer_ Interanet kopia.jpg [638.72 KB]

Będzie to niecodzienna okazja, aby zapoznać się z wystawą historycznych samolotów i z bliska obejrzeć eksponowane na terenach zielonych zabytkowe egzemplarze statków powietrznych produkowanych przed laty w mieleckiej fabryce.

Bramy Polskich Zakładów Lotniczych otworzą się 24 czerwca o godzinie 13:00 i zamkną o 16:30.

Spacer przez PZL Mielec to kolejne wydarzenie związane ze świętowaniem 85-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, którego patronem są PZL Mielec. To niepowtarzalna szansa dla mieszkańców miasta i regionu, by obejrzeć zamkniętą na co dzień dla szerokiej publiczności wystawę historycznych samolotów. Zwiedzanie odbywać się będzie wzdłuż wyznaczonej jednokierunkowej trasy.

„Lotnictwo to duma Mielca, śmiało można powiedzieć, że nasze miasto jest lotniczą stolicą Polski, a PZL Mielec z dumą kontynuują wspaniale lotnicze tradycje. Chcemy, aby jubileusz 85-lecia przemysłu lotniczego był świętem nie tylko PZL Mielec, ale wszystkich mieszkańców miasta i regionu oraz pasjonatów lotnictwa. W drodze na pokazy, zapraszamy wszystkich chętnych do przejścia przez teren PZL Mielec. W tym dniu udostępnimy do zwiedzania nasza wystawę historycznych statków powietrznych” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

Na wystawie statycznej będzie można obejrzeć samoloty produkowane przed laty w Mielcu:

  • PZL TS-11 Iskra
  • PZL I-22 Iryda
  • Lim-5
  • 37 Łoś
  • An-2
  • PZL M-15
  • M21 Dromader Mini

Spacer przez PZL będzie stanowił preludium do atrakcji, jakie organizatorzy przygotują na VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału zarówno w spacerze, jak i pokazach.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Spaceru przez PZL oraz trasą przejścia.

Do zobaczenia!

 

Mapka.jpg [4.85 MB]