News

PZL Mielec jedną z największych firm Podkarpacia

05 października 2021
Polskie Zakłady Lotnicze otrzymały wyróżnienie w rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia” jako „Firma Podkarpacia 20-lecia XXI wieku”. PZL Mielec znalazły się także wśród dziesięciu największych firm zatrudniających ponad 500 osób.

Polskie Zakłady Lotnicze otrzymały wyróżnienie w rankingu „Złota Setka Firm Podkarpacia” jako „Firma Podkarpacia 20-lecia XXI wieku”. PZL Mielec znalazły się także wśród dziesięciu największych firm zatrudniających ponad 500 osób. W sztandarowym zestawieniu, w którym wzięto pod uwagę przychody ze sprzedaży wypracowane w 2020 r., Polskie Zakłady Lotnicze uplasowały się na 5. miejscu.

Ranking "Złota Setka Firm Podkarpacia" organizowany jest przez Gazetę Codzienną Nowiny. Od lat jest ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych naszego regionu. Przedstawiane w nim są firmy, które kreują ekonomiczny rozwój Podkarpacia. Elementami składowymi tej kategorii są cztery podstawowe mierniki oceny aktywności rynkowej przedsiębiorstwa: przychody ze sprzedaży, dynamika tych przychodów, zatrudnienie i wartość.

Ranking odnosi się do 100 największych firm z Podkarpacia – tak zwanych kreatorów rozwoju regionu. Obok listy podstawowej, zostały opracowane „Złote Dziesiątki” – zestawienia dziesięciu najlepszych firm według takich kategorii jak: rentowność, zysk netto, dynamika sprzedaży, wartość eksportu, udział eksportu w sprzedaży, zatrudnienie, kapitalizacja giełdowa dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zaprezentowano także „Złotą Dziesiątkę” liderów Podkarpacia za dwie dekady XXI wieku.

Była to już XV edycja rankingu organizowanego przez Nowiny, przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Partnerem Wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. Tradycyjnie już ogłoszenie Złotej Setki zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się we wtorek, 28 września 2021 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa.