Notatka prasowa

PZL Mielec dostarczyły ostatnie pięć śmigłowców S-70i™ Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin

03 grudnia 2021
PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin przekazały ostatnie pięć śmigłowców S-70i Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin (PAF) w trakcie oficjalnej ceremonii z udziałem Delfina N. Lorenzany Sekretarza Obrony Narodowej Republiki Filipin.

Mielec, Polska, 3 grudnia 2021 - PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin przekazały ostatnie pięć śmigłowców S-70i Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin (PAF) w trakcie oficjalnej ceremonii z udziałem Delfina N. Lorenzany Sekretarza Obrony Narodowej Republiki Filipin. Dostawa ta, jest wypełnieniem kontraktu na szesnaście śmigłowców w wersji bojowo-wielozadaniowej, który trwał niespełna trzy lata.  

„Dziś, Filipiny stały się największym operatorem śmigłowców S-70i w Azji. Dziękujemy za zaufanie jakim obdarzono śmigłowce S-70i Black Hawk oraz załogę PZL Mielec” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego kontraktu – przedstawicielom PZL Mielec, Sikorsky oraz Sił Powietrznych Filipin. Dzięki naszej owocnej współpracy, wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy wszystkie śmigłowce na czas, pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 na całym świecie”.

Rząd Republiki Filipin złożył zamówienie w PZL Mielec na dostawę 16 śmigłowców S-70i Black Hawk w kwietniu 2019 roku w ramach Ustawy o Modernizacji Sił Zbrojnych Filipin. Pierwszą partię sześciu śmigłowców Black Hawk dostarczono w grudniu 2020 roku a drugą składającą się z pięciu sztuk w czerwcu 2021 roku.

Black Hawk jest sprawdzonym, najlepszym w swojej klasie śmigłowcem wielozadaniowym. Dysponując śmigłowcami w wersji bojowo - wielozadaniowej, PAF będzie w stanie szybko skonfigurować swoją nową flotę na potrzeby szeregu misji wojskowych i humanitarnych. 

PZL Mielec jest największym zakładem produkcyjnym należącym do koncernu Lockheed Martin zlokalizowanym poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Posiada ponad 80-letnie doświadczenie w produkcji lotniczej, a od 2009 roku w zakładach wyprodukowano 82 śmigłowce S-70i Black Hawk dla 10 krajów.

Obserwuj @LMPolandNews i @LMEuropeNews na Twitterze, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i informacje o działalności korporacji we wszystkich obszarach.