News

Nowe logo PZL Mielec

15 czerwca 2023
Polskie Zakłady Lotnicze od 15 czerwca wprowadzają nowe, odświeżone logo firmowe. Znak zastąpi dotychczasowy, który funkcjonował z drobnymi modyfikacjami od 2004 roku.

Nowe logo PZL Mielec będą stanowiły zbudowane nowoczesną czcionką napisy „PZL Mielec” i „A Lockheed Martin Company” zamknięte charakterystycznym „łukiem”, znanym z dotychczas używanego logo.

 

proprietary BLUE CMYK-01.jpg [784.81 KB]

 

"Zależalo nam, aby nowe logo podkreślało naszą historię i 85-letnie lotnicze tradycje, dlatego na końcu znaku został umieszczony „łuk” z dotychczasowego logotypu. Ponadto nowy znak nawiązuje stylem i kolorystyką do logo Lockheed Martin, co podkreśla przynależność Polskich Zakładów Lotniczych do korporacji"powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

Wprowadzenie nowego logo zbiegło się w czasie z uruchomieniem zmodernizowanej  strony internetowej PZL Mielec. Odświeżona witryna, zbudowana w oparciu o aktualne trendy, przyjazna dla odwiedzających, to także krok w stronę prezentacji nowoczesnej i zaawanowanej firmy wysokich technologii. Praca nad tymi dwoma elementami pozwoliła na stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej, która lepiej oddaje zaawansowanie, ale i doświadczenie firmy.