Notatka prasowa

Uczniowie z Dębicy wygrywają Polską edycję Lockheed Martin CyberQuest

07 marca 2023
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CyberQuest.

Mielec, 6 marca 2023 - Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CyberQuest, trwającej trzy godziny rywalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczyły drużyny z Leżajska, Rzeszowa, Kolbuszowej, Dębicy, Mielca i Tarnowa. Wydarzenie odbyło się w ostatni weekend na terenie należącego do Lockheed Martin PZL Mielec.

CyberQuest to coroczny konkurs, w którym zespoły uczniów szkół średnich z całego świata rozwiązują problemy związane z cyberbezpieczeństwem, przygotowane przez zespół odpowiedzialny za ten obszar w Lockheed Martin. W tym roku zespoły z Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Australii zmierzyły się z wyzwaniami obejmującymi m.in. Multi-Step intrusion scenarios, Stenography, Reverse Engineering oraz Web Exploits.

Jako globalny lider w segmencie nowoczesnych technologii, Lockheed Martin zatrudnia około 60 000 inżynierów, naukowców i specjalistów IT. Firma angażuje się we współpracę z tymi grupami, między innymi poprzez inicjatywy takie jak CyberQuest, mające na celu inspirować i kształcić przyszłych naukowców, inżynierów i matematyków.

"Wspieranie edukacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (Science, Technology, Enginering & Mathematics, STEM) jest kluczowym obszarem zainteresowania Lockheed Martin w Polsce i w innych krajach, w których ulokowane są nasze przedsiębiorstwa." – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

"Jako PZL Mielec, który zatrudnia 1 600 osób, równocześnie zapewniając kolejne 5000 miejsc pracy w naszym łańcuchu dostaw, doskonale wiemy, jak ważne jest kształcenie naszej młodzieży w tych obszarach" – powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec. "Przyszłe sukcesy i przewaga technologiczna Polski są zależne od stałego dopływu wysoce wykwalifikowanej, uzdolnionej i utalentowanej kadry z kierunków technicznych. Jesteśmy dumni, że możemy odgrywać rolę w stymulowaniu umysłów polskich uczniów i pomagać im w realizacji ich ambicji poprzez właśnie takie projekty jak CyberQuest." – dodał Zakręcki.

Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską obronność, przemysł oraz gospodarkę. Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce ok. 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów). Obecnie koncern zapewnia w kraju 6700 miejsc pracy, z czego 1600 bezpośrednio w PZL Mielec, przedsiębiorstwie należącym do Lockheed Martin, będącym głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i największym zakładem produkcyjnym firmy poza granicami USA.

 

O Lockheed Martin

Lockheed Martin Corporation z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland to międzynarodowa firma działająca w obszarze bezpieczeństwa i lotnictwa, zatrudniająca około 116 000 osób na całym świecie. Firma zajmuje się badaniami, projektowaniem, rozwojem, produkcją, integracją i utrzymaniem zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

Obserwuj @LMEuropeNews na Twitterze, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i informacje o działalności korporacji we wszystkich obszarach.