News

PZL Mielec na X Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki

23 maja 2019
Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. wzięły udział w Jubileuszowym X Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki. Festiwal ma na celu popularyzację nauki i techniki oraz zachęcanie młodych ludzi do poznawania świata.

Podczas Festiwalu rozstrzygnięty został konkursu techniczny im. Jeffa Pino organizowany przez PZL Mielec we współpracy z Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu była „Energia – ekologia – technika". Ideą konkursu jest inspirowanie młodych ludzi do podejmowania kreatywnych wyzwań, opracowania ciekawych, nowatorskich projektów.

Główną nagrodę w konkursie z rąk Prezesa Zarządu Janusza Zakręckiego odebrali uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. Groszkowskiego w Mielcu. PZL Mielec ufundowały finansowe i rzeczowe nagrody dla laureatów oraz dla szkoły i nauczyciela - opiekuna uzdolnionych konstruktorów.

Podczas Festiwalu odbyła się także uroczysta gala, której jednym z elementów, było  wręczenie wyróżnień  dla osób i instytucji, które w szczególny sposób wspierają inicjatywy edukacyjny. Statuetki wręczono w czterech kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Przedsiębiorstwo oraz Społeczna odpowiedzialność biznesu. W tej ostatniej kategorii docenione zostały wieloletnie działania Polskich Zakładów Lotniczych. Nagrodę za wspieranie inicjatywy oraz aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności w imieniu firmy odebrała Dyrektor Personalna Marta Rokoszak.