Notatka prasowa

Młodzi programiści rywalizowali podczas drugiej edycji konkursu Code Quest w PZL Mielec

29 kwietnia 2019

Mielec, 29 kwietnia 2019 – 49 uczniów szkół średnich wzięło udział w zawodach programowania Code Quest, które odbyły się 27.04.2019 roku w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu.

„Możliwość promocji nauk ścisłych wśród młodych ludzi to dla nas inwestycja w przyszłość” - powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Programowanie już jest kluczową gałęzią światowej gospodarki, która będzie miała wpływ na budowę wykwalifikowanej kadry pracującej w przemyśle lotniczym. Dlatego kolejna inicjatywa edukacyjna, w którą my jako firma się angażujemy, jest niezwykle ważna” – dodał.

Zawody Code Quest odbyły się w PZL Mielec drugi raz. W stosunku do pierwszego konkursu, który miał miejsce w październiku 2018 roku, liczba uczestników wzrosła trzykrotnie. Tym razem w rywalizacji udział wzięło 17 drużyn, czyli 49 uczniów z 10 szkół średnich, nie tylko z Mielca, ale także z Dębicy, Tarnowa, Kolbuszowej, Połańca, Leżajska oraz Radomyśla Wielkiego. Młodzi programiści pracowali w grupach i rozwiązywali zadania przygotowane przez inżynierów i programistów Lockheed Martin.

Konkurs organizowany jest od 2012 roku we wszystkich lokalizacjach Lockheed Martin na całym świecie. Jego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do zainteresowania się nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM – akronim od słów Science, Technology, Engineering, Mathematics – Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka jako wspólne dziedziny nauczania).

„Lockheed Martin zdaje sobie sprawę ze swojej roli w rozwoju pracowników, którzy muszą mieć umiejętności umożliwiające konkurowanie w nowoczesnej gospodarce XXI wieku” - powiedział dyrektor ds. IT Lockheed Martin Jim Connelly„W ciągu najbliższych 15 lat będziemy musieli zatrudnić tysiące nowych specjalistów STEM, dlatego chcemy zachęcić utalentowanych młodych ludzi do ekscytujących, satysfakcjonujących karier technologicznych”.

Tegorocznym zwycięzcą została drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Kolejne zmagania Code Quest odbędą się w kwietniu 2020 roku.

 

O firmie Lockheed Martin

Lockheed Martin z siedzibą w Bethesda, w stanie Maryland, jest globalną korporacją zajmującą się bezpieczeństwem i lotnictwem, zatrudniającą około 105 000 osób na całym świecie. Firma zajmuje się głównie badaniami, projektowaniem, rozwojem, produkcją, integracją i utrzymaniem zaawansowanych systemów, produktów i usług.