News

Konkurs dla młodych konstruktorów rozstrzygnięty

23 czerwca 2021
Rozstrzygnięta została kolejna, piąta edycja konkursu „Młody Konstruktor” im. Jeffrey’a Pino.

Ideą konkursu realizowanego przez Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli jest promowanie młodych talentów i zachęcanie do rozwijania pasji technicznych wśród młodzieży.

Tegorocznym laureatem konkursu „Młody Konstruktor” został uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Maciej Jarzyna, który otrzymał nagrodę za pracę pt. “Inteligentna sygnalizacja wahadłowa”. Bieżąca edycja realizowana była pod hasłem: Robotyka i automatyka w moim życiu codziennym. Wręczenie nagród odbyło się 18 czerwca 2021 roku podczas Dnia Otwartego Akademii LEONARDO w siedzibie CKPiDN.

Współzawodnictwo w konkursie polega na samodzielnym wykonaniu przez uczniów szkół powiatu mieleckiego, konstrukcji na zadany temat z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Każda kolejna edycja konkursu ma swoją odrębną tematykę. Zachętą do udziału w konkursie są atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięzca otrzymuje czek na 2 tys. pln, opiekun merytoryczny/nauczyciel - czek na 500 pln, a szkoła do której uczęszcza zwycięzca - 1 tys. pln.

Patronem konkursu jest Jeffrey Pino, który w latach 2006-2012 był prezesem firmy Sikorsky Aircraft. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk.  Jeffrey Pino był prawdziwym liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany za  genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa.

Już dziś zapraszamy młodzież na kolejne edycje konkursu i niecierpliwie czekamy na interesujące pomysły i nowatorskie konstrukcje.