Notatka prasowa

Zespoły z Mielca i Tarnowa wygrały konkurs programowania komputerowego Code Quest zorganizowany przez Lockheed Martin

27 kwietnia 2021
Polskie Zakłady Lotnicze, należące do koncernu Lockheed Martin, były gospodarzem trzeciej edycji konkursu programowania Code Quest w Polsce

Mielec, 27 kwietnia 2021 – Polskie Zakłady Lotnicze, należące do koncernu Lockheed Martin, były gospodarzem trzeciej edycji konkursu programowania Code Quest w Polsce. W zawodach wzięło udział 30 zespołów ze szkół średnich z Mielca, Rzeszowa, Kolbuszowej, Leżajska, Dębicy i Tarnowa. Z powodu pandemii COVID-19 zawody, po raz pierwszy odbyły się wirtualnie.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii podstawowej została drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Zwycięstwo w grupie zaawansowanej przypadło drużynie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.

Rozwój edukacji w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) ma kluczowe znaczenie dla Lockheed Martin na całym świecie. Dla przemysłu ważne jest, aby wspierać edukację młodych ludzi w tych dziedzinach. W Polsce, krajowy sektor inżynieryjny będzie zależał od wysoko wykwalifikowanych i uzdolnionych technicznie pracowników, a Lockheed Martin jest zaangażowany we wspieranie tej pracy. – powiedział Robert Orzyłowski, Dyrektor Lockheed Martin na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

Code Quest jest międzynarodowym, corocznym konkursem programowania, w którym zespoły składające się z 2-3 uczniów pracują przez maksymalnie 2,5 godziny nad rozwiązaniem zestawu zadań przy wykorzystaniu jednego z języków programowania JAVA, Python, VB.net, C# oraz C++. Zestaw zadań składa się z 30 pytań opracowanych przez programistów i inżynierów Lockheed Martin, a drużyny rywalizują w dwóch kategoriach – podstawowej i zaawansowanej.

Konkurs został zainicjowany w 2012 roku w jednym z amerykańskich oddziałów Lockheed Martin i bardzo szybko zyskał na popularności.

Code Quest ma na celu zachęcanie młodych ludzi do zainteresowania się kierunkami związanymi z naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką. Cieszę się, że z roku na rok zyskuje na popularności w Polsce.  W 2019 roku, pierwszym w którym organizowaliśmy konkurs, mieliśmy 18 uczestniczących drużyn. W bieżącym, mimo wyzwań spowodowanych Covid-19, konkursem zainteresowaliśmy 30 drużyn. To niezwykle istotne w kontekście wyzwań, jakie stawia coraz bardziej wyspecjalizowany rynek pracy – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

W tegorocznej edycji Code Quest wzięło udział ponad 1400 studentów reprezentujących prawie 600 zespołów. Wydarzenie odbywało się w piętnastu lokalizacjach Lockheed Martin na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Polsce i Australii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.lockheedmartin.com.

 

O firmie Lockheed Martin

Koncern Lockheed Martin, którego centrala znajduje się w Bethesda (Maryland, USA), jest globalną firmą działającą w dziedzinie bezpieczeństwa, lotnictwa i kosmosu. Firma zatrudnia na całym świecie około 114 tys. pracowników i jest zaangażowana głównie w prace badawcze, projektowe, rozwojowe, produkcję, integrację oraz utrzymanie zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

Śledź nasze konto @LMPolandNews na Twitterze, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi całej korporacji.

 

1428437617.jpg [65.28 KB]