Notatka prasowa

Polska Policja otrzymała dwa pierwsze śmigłowce S-70i Black Hawk

03 grudnia 2018
Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w obecności Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego uroczyście przekazały Komendzie Głównej Policji dwa nowoczesne śmigłowce S-70i BLACK HAWK.

Warszawa, 30 listopada 2018 – Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w obecności Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego uroczyście przekazały Komendzie Głównej Policji dwa nowoczesne śmigłowce S-70i BLACK HAWK.

Dostawa dwóch wielozadaniowych śmigłowców Black Hawk nastąpiła zgodnie kontraktem z zawartym w maju br. Umowa zakłada także szkolenia personelu naziemnego i pilotów, pakiet logistyczny oraz wsparcie serwisowe w pierwszym okresie użytkowania.

Policja postawiła przed nami nie tylko odpowiedzialne, ale i ambitne zadanie. Z dumą przekazujemy dziś dwa niezawodne, wytrzymałe, wyprodukowane w Polsce śmigłowce BLACK HAWK w 6 miesięcy od podpisania kontraktu, a Polska dołącza do grona państw, które wybrały tę sprawdzoną maszynę – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. Modernizacja służb mundurowych to ważne i odpowiedzialne zadanie. Jednym z jego elementów jest modernizacja lotnictwa Policji. Jesteśmy dumni, że produkowane w Mielcu śmigłowce Black Hawk mogą być częścią tego planu, a od dziś służyć bezpieczeństwu narodowemu – dodał.

Ceremonia odbyła się w hangarze Zarządu Lotnictwa Policji, w którym na co dzień stacjonować będą maszyny. Będą one zapewniać wsparcie działań antyterrorystycznych prowadzonych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych.