Wizyta była okazją do zaprezentowania aktualnej działalności PZL Mielec, technologii produkcji oraz planów rozwoju firmy. Podczas spotkania z zarządem PZL Mielec omówiono aktualne wyzwania, inwestycje i kontrakty, jakie zostały zrealizowane w Mielcu w przeciągu ostatnich lat. Delegacja zapoznała się z organizacją i przebiegiem procesów produkcyjnych, a także zwiedziła nowoczesne hale produkcyjne firmy, w tym linię produkcyjną śmigłowca S-70i Black Hawk oraz linię produkcji struktur odrzutowca F-16.
PZL Mielec współpracuje w ramach grupy ds. Kontraktu Branżowego z Ministerstwem Rozwoju i Technologii w celu wspólnego rozwoju branży lotniczej. Kontrakt Branżowy to dowód na to, że polski przemysł lotniczy ma ogromny potencjał i zasługuje na wsparcie ze strony państwa. Porozumienie da dodatkowy impuls, który pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój w dobie dużej konkurencji globalnej. Obecna pozycja polskiego sektora przemysłu lotniczego powinna być utrzymana i zwiększana - powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny PZL Mielec. Jednym z obszarów Kontraktu Branżowego jest włączenie się firm lotniczych w prowadzenie i organizację Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Przemyśle Lotniczym, która niedawno rozpoczęła działalność.
Przemysł lotniczy w Polsce to ważny sektor gospodarki, a kluczowe dla jego funkcjonowania są innowacje i nowe technologie. Zapowiedziany przez Ministra Kontrakt Branżowy ma dotyczyć cyfryzacji, przemysłu 4.0, gospodarki, badań i rozwoju.