Aktualności

Podsumowanie tournée promocyjnego samolotu M28 po Ameryce Łacińskiej i Karaibach

01-09-2017

 

Podsumowanie tournée promocyjnego samolotu M28 po Ameryce Łacińskiej i Karaibach

 

Ponad 20 ofert dla nowych klientów obecnie w przygotowaniu

 

Mielec, Polska, 31 sierpnia 2017 — Odbyta wczesnym latem podróż dwusilnikowego samolotu M28 po Ameryce Łacińskiej i Karaibach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów. Skutkiem tej misji handlowej są przygotowywane przez zespół PZL Mielec, szczegółowe oferty dla ponad 20 potencjalnych, nowych klientów, reprezentujących zarówno operatorów komercyjnych, jak i wojskowych.

 

“Większość naszych nowych propozycji biznesowych dotyczy konkretnej potrzeby przewozu zarówno pasażerów, jak i towaru na nieprzygotowane lądowiska, w tym na lotniska w miejscach położonych bardzo wysoko nad poziomem morza”, powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

 

“Niezwykle wysoki poziom zainteresowania będący skutkiem lotów pokazowych dla klientów w 12 lokalizacjach na terenie Karaibów i Ameryki Łacińskiej potwierdza nasze przekonanie, iż nawet na dzisiejszym, jakże konkurencyjnym rynku,  M28 zapewnia odpowiednią kombinację mocy, wszechstronnej kabiny i wytrzymałości strukturalnej, umożliwiającą spełnienie szerokiej gamy wymagań transportowych.”   

 

Ponad połowa przypadków zapytań ofertowych pochodzi od przewoźników prywatnych i regionalnych, w tym służb państwowych, takich jak policja. Pozostałe przypadki to operatorzy wojskowi.

 

Zespół PZL Mielec weźmie w przyszłym tygodniu udział w wystawie zbrojeniowej MSPO w Kielcach, gdzie kolejny produkt firmy, śmigłowiec  S-70i Black Hawk, będzie stanowić serce pokazów halowych i pokazów na świeżym powietrzu firmy macierzystej - Lockheed Martin.

 

Wariant przedstawiany podczas MSPO będzie typową konfiguracją stosowaną jako śmigłowiec poszukiwawczy i ratunkowy w warunkach pola bitwy oraz konfiguracją MEDEVAC, podobną do stosowanej w ramach akcji ratunkowych podczas katastrof humanitarnych i klęsk żywiołowych, takich jak skutki niszczycielskiej siły huraganu Harvey w Stanach Zjednoczonych.

 

Wcześniej w tym tygodniu, firma PZL Mielec ogłosiła swój udział w produkcji nowych wariantów wszechstronnej maszyny Black Hawk przeznaczonej do akcji gaśniczych, będących odpowiedzią na pilne potrzeby hrabstwa Los Angeles w stanie Kalifornia.

 

Zainteresowanie zakupem polskich helikopterów Black Hawk pozostaje na wysokim poziomie w Europie Środkowej i Wschodniej, przedstawiciele krajów takich, jak Czechy, Węgry, Litwa i Rumunia niedawno odwiedzili zakład PZL Mielec. Jeżeli rząd polski wybierze helikopter Black Hawk, wybór ten może być również początkiem sukcesu tej maszyny, obejmującego sąsiadów w regionie oraz inne kraje. 

Halowa wystawa firmy Lockheed Martin o powierzchni 182 m kw. na targach MSPO będzie przedstawiać odpowiedź na polski program Homar, oferowaną we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), wersję demonstracyjną kokpitu maszyny F-35, szereg produktów z zakresu precyzyjnej amunicji, w tym pociski HELLFIRE II i Javelin, pierwszy na świecie system ręcznych rakiet przeciwczołgowych.

 

Będąca globalnym liderem technologii firma Lockheed Martin aktualnie zatrudnia 1700 polskich pracowników na terenie zakładu PZL Mielec, a pośrednio zapewnia ponad 5000 innych miejsc pracy partnerów łańcucha dostaw, wielu spośród których prowadzi działalność w Dolinie Lotniczej.

 

Stoisko firmy Lockheed Martin będzie znajdować się w Hali E, stanowisko 39 w trakcie targów MSPO, z oddzielną wystawą na świeżym powietrzu, przedstawiającą funkcjonalny helikopter S-70i Black Hawk, który przyleci specjalnie na pokaz w trakcie targów.

 

 

# # #

 

Osoby kontaktowe w kwestiach medialnych:

 

John Neilson, +44 7771 377027 john.neilson@lmco.com

Dominika Gwadera, +48 601 302 636 dominika.gwadera@lmco.com

 

 

M28 otrzymuje...
 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone