Aktualności

Specjalistyczny laser dla uczniów klasy lotniczej

12-05-2017

 

PZL Mielec przekazały Zespołowi Szkół Technicznych w Mielcu Laser Tracker API służący do pomiarów elementów geometrycznych w przestrzeni. Dzięki nowemu sprzętowi uczniowie klasy patronackiej poznają podstawowe umiejętności metrologiczne oraz podstawy pomiaru 3D.

 

W wrześniu 2015 roku Polskie Zakłady Lotnicze objęły patronatem klasę o profilu technik-mechanik dla przemysłu lotniczego, utworzoną w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Współpraca nabiera rozmachu – podejmowane są kolejne wspólne działania ukierunkowane na zdobycie przez uczniów dodatkowych kompetencji i umiejętności zawodowych przydatnych w przemyśle lotniczym.

 

Kilka dni temu nasza firma przekazała szkole Laser Tracker API służący do pomiarów elementów geometrycznych w przestrzeni i określaniu relacji między nimi. W naszej firmie urządzenie służy do okresowej kontroli przyrządów montażowych i półmontażowych, niwelacji statków powietrznych itp. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu uczniowie klasy patronackiej zyskali możliwość zdobycia pierwszych, praktycznych umiejętności dotyczących współrzędnościowej techniki pomiarowej. Przekazanie lasera poprzedziło szkolenie dla nauczycieli, podczas którego inżynierowie z PZL Mielec zapoznali grono pedagogiczne ZST z obsługą urządzenia.

 

W ramach zawartego porozumienia PZL Mielec oferuje zajęcia z inżynierami pracującymi w zakładzie oraz stypendia dla najlepszych uczniów. Absolwenci klasy patronackiej z najwyższymi ocenami będą mieli pierwszeństwo zatrudnienia i mogą liczyć na pomoc w kontynuacji nauki na studiach zaocznych. Ponadto nasza firma włącza się w proces dokształcania nauczycieli szkolnictwa zawodowego poprzez organizację wizyt studyjnych. Wspieramy organizację dni otwartych szkoły, targów edukacyjnych oraz Festiwalu Nauki i Techniki. Na maj i czerwiec zaplanowano kolejne ciekawe szkolenia i warsztaty, które poprowadzą inżynierowie z PZL Mielec.

 

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone