Aktualności

Latin America Demo Tour: Dwusilnikowy samolot turbośmigłowy M28 przybył do Rio de Janeiro

04-04-2017

 

Dwusilnikowy samolot turbośmigłowy M28®  przybył do Rio de Janeiro, aby zaprezentować potencjalnym klientom możliwość krótkiego startu i lądowania oraz taktyczną wielofunkcyjność

 

 

Przed przybyciem do Rio samolot wzbudził duże zainteresowanie operatorów komercyjnych
z Trynidadu i Tobago oraz zademonstrował swoje możliwości taktyczne brazylijskim wojskowym. 

 

 

Rio de Janeiro, 4 kwietnia 2017 – PZL Mielec wraz z firmą Sikorsky, należące do koncernu Lockheed Martin, zademonstrują niezwykłe możliwości krótkiego startu i lądowania dwusilnikowego samolotu turbośmigłowego M28 klientom wojskowym, cywilnym i komercyjnym w trakcie targów lotniczych LAAD Defence & Security w Rio de Janeiro 4-7 kwietnia.

 

Samolot przyleciał na lotnisko Jacarepaguá w Rio de Janeiro. Wcześniej zademonstrował szeroką gamę swoich możliwości operacyjnych klientom w Trynidadzie i Tobago oraz brazylijskiej armii w Manaus i stolicy kraju Brasilii. Pokazano między innymi takie możliwości taktyczne maszyny, jak start z ładunkiem do 2.300 kilogramów z pasa liczącego zaledwie 548 metrów długości, oraz szybką rekonfigurację kabiny o pojemności zaledwie 13,73 m³ z wersji pasażerskiej do transportowej cargo oraz kombinację tych dwóch wersji jednocześnie.

 

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania pokazami samolotu M28 wśród komercyjnych firm transportowych oraz jednostek wojskowych na terenie Brazylii. Ten samolot ma największe możliwości załadunkowe w swojej klasie” - powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Klienci szukają dynamicznego, wszechstronnego i taniego w eksploatacji samolotu, zaprojektowanego specjalnie do transportu cargo oraz pasażerów z nieutwardzonych pasów startowych oraz zrzutów spadochronowych lub ładunków na tereny dotknięte klęskami żywiołowymi w regionach górskich, na polanach w dżungli lub na wąskich plażach wyspiarskich”.

 

Potencjalni klienci z Trynidadu i Tobago byli szczególnie zainteresowani zdolnościami samolotu M28 do przewozu 19 pasażerów lub pasażerów i ładunku podczas jednego lotu oraz możliwością załadunku i rozładunku cargo poprzez tylnie drzwi otwierane również w locie.

 

Przedstawiciele brazylijskiej armii mogli obserwować, jak łatwo jest przygotować samolot M28 do misji ewakuacji medycznej, przyjąć na pokład 17 w pełni uzbrojonych żołnierzy lub precyzyjnie dokonać zrzutów spadochroniarzy i ładunku przez tylnie drzwi maszyny. Sprzęt wykorzystywany na misjach jest umieszczany w kabinie przy pomocy ręcznie obsługiwanej wciągarki o udźwigu do 700 kilogramów.

 

Samolot M28 ważący z pełnym załadunkiem i paliwem 7.500 kilogramów, został wyposażony w dwa silniki PT6A-65B o łącznej mocy 2.200 koni mechanicznych. Zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce zapewnia znakomite osiągi zarówno w niskich, jak i tropikalnych temperaturach, przy maksymalnym załadunku.

 

By zobaczyć samolot M28 podczas targów LAAD, prosimy zarejestrować się przy stoisku Lockheed Martin oznaczonym symbolem F20, lub odwiedzić stronę www.m28aircraft.com.

 

 

O Lockheed Martin

Lockheed Martin, z siedzibą w Bethseda w stanie Maryland, jest globalną firmą z branży bezpieczeństwa i technologii lotniczych, która na całym świecie zatrudnia blisko 97.000 ludzi. Jest zaangażowana przede wszystkim w badania, projektowanie, rozwój, produkcję, integrację i konserwację zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług. Dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

# # #

 

Kontakty dla mediów:

 

Dominika Bochnak, +48 601 302 636

Frans Jurgens, +1 203-615-8293  

Keith Little, +1 202-302-3735

 

 

 

Trinidad i...
Brazylia,...
Brazylia,...
 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone