Aktualności

Bieg 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu

01-02-2018

 

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś. Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisana była różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta.

 

Ponieważ wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji, pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu zostały partnerem honorowym wieczornego biegu z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to pierwszy taki bieg w naszym mieście.

 

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. wszyscy chętni będą mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką miasta. Start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów.

Biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego.

 

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. Będzie to wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal, który będzie przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.

 

Zapraszamy do zapisów, przeżyjmy to święto wspólnie.

 

 

Zapisy i regulamin:

 

 http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=353

 

 

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone