Aktualności

Badania profilaktyczne dla dzieci pracowników PZL Mielec

26-07-2017

 

Badania profilaktyczne dla dzieci pracowników PZL Mielec

 

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu w dniach 18-21 lipca br. wspólnie z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” z Buska Zdroju przeprowadziły profilaktyczne badania USG dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „KOCHAM, WIĘC BADAM”.

 

Na terenie Polskich Zakładów Lotniczych od 18 lipca na cztery dni zaparkował charakterystycznie oznakowany medibus do którego zaproszono rodziców ze swoimi pociechami. Akcja polegała na bezpłatnych przesiewowych badaniach USG w zakresie profilaktyki onkologicznej dla dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia. W specjalnym ambulansie z zaaranżowanym mobilnym gabinetem lekarskim pracujący dla Fundacji lekarze wykonywali badania dokonując oceny narządów wewnętrznych dziecka. Celem  badań było wczesne wykluczenie zmian nowotworowych oraz wykrycie innych ewentualnych nieprawidłowości.

 

Po przeprowadzeniu badania rodzice otrzymywali komplet wyników oraz wskazania, co do dalszego postępowania w razie wykrycia niepokojących zmian u dziecka.

 

Koszt badania w wysokości 100 zł na dziecko w całości sfinansowany został przez Polskie Zakłady Lotnicze. Szczegółowe informacje o akcji „KOCHAM WIĘC BADAM” na stronie Fundacji: www.fsp.busko.pl

 

Polskie Zakłady Lotnicze to pracodawca, dla którego dobro pracowników i ich rodzin jest szczególnie istotne. Firma organizuje zbiórki charytatywne a także od września wprowadza Prywatną Opiekę Medyczną obejmującą również najbliższą  rodzinę pracowników.

 

Akcja „KOCHAM, WIĘC BADAM” przeprowadzona została po raz pierwszy na terenie firmy. Kolejne edycje, już są w planach.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone