Aktualności

PZL Mielec wśród najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

11-10-2016

PZL Mielec wśród najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

 

Rozstrzygnięto konkurs Top Pracodawcy Polski Wschodniej. W gronie dziesięciu najlepszych pracodawców znalazły się Polskie Zakłady Lotnicze. Wyróżnienia wręczono w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego Białymstoku.

 

– Naszym celem było wyłonienie dziesięciu wyróżniających się pracodawców z pięciu wschodnich województw naszego kraju. W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach – powiedział w trakcie gali wręczania nagród Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

- Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmowały też wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają - dodał Rafał Kerger, redaktor naczelny PulsHR.pl.

W województwie lubelskim - Lubelski Węgiel Bogdanka i Pol-Inowex, w podkarpackim – Polskie Zakłady Lotnicze i Asseco Poland, w podlaskim – SaMASZ i Unibep, w świętokrzyskim – Kolporter i VIVE Group, w warmińsko-mazurskim – Expom i Wipasz – to 10 firm wyróżnionych w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016.

Nominacji i wskazań do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016 dokonały władze samorządowe poszczególnych województw, marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Eksperci Rady Konsultacyjnej konkursu dokonali wyboru laureatów w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

 

Jedną z wyróżnionych firm zostały Polskie Zakłady Lotnicze, które zostały docenione za tworzenie tradycji przemysłowych regionu, wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Mielcu i w ramach Doliny Lotniczej, kreowanie regionalnego potencjału gospodarczego oraz ofertę praktyk zawodowych i staży absolwenckich, bogaty pakiet szkoleń i programów edukacyjnych obejmujący studia MBA czy doktoranckie.

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone