Aktualności

Sikorsky, PZL Mielec i PGZ podpisują na Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough porozumienie o współpracy

13-07-2016

Sikorsky, PZL Mielec i PGZ podpisują na Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough porozumienie o współpracy dotyczącej helikoptera BLACK HAWK

 

Nowe porozumienie dotyczy zaangażowania w międzynarodowy program konserwacji, napraw i modernizacji helikoptera BLACK HAWK, a także prac nad komponentami oraz dostaw na potrzeby platform wielozadaniowych.

 

 

FARNBOROUGH, Anglia, 11 lipca 2016 – Sikorsky, firma wchodząca w skład notowanej na nowojorskiej giełdzie grupy Lockheed Martin i jej spółka zależna PZL Mielec podpisały porozumienie o współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), jednym z największych konsorcjów zbrojeniowych w Europie, zgodnie z którym firmy wchodzące w skład  PGZ będą miały znaczący udział w programie produkcji helikoptera S-70i™ BLACK HAWK, jeżeli Sikorsky i PZL Mielec zostaną wybrane przez polski rząd na dostawcę floty śmigłowców wielozadaniowych.

 

Porozumienie, podpisane przez  Nathalie Previte, wiceprezes Sikorsky ds. strategii i rozwoju biznesowego, Akradiusza Siwko, prezesa PGZ i Janusza Zakręckiego, prezesa i dyrektora naczelnego PZL Mielec, podkreśla status Lockheed Martin jako zaufanego partnera polskiej obronności. Potencjalnie może ono oznaczać zwiększenie zaangażowania Lockheed Martin w polski przemysł poprzez włączenie firm wchodzących w skład PGZ w rozwój i testowanie różnych opcji uzbrojenia dla międzynarodowych wersji helikoptera BLACK HAWK oraz dostarczanie komponentów i części montażowych dla tej maszyny i innych produktów tworzonych przez Sikorsky i PZL Mielec.

 

PGZ będzie wspierał pozycjonowanie wielozadaniowego helikoptera S-70i BLACK HAWK w Polsce a także na potencjalnych rynkach eksportowych w Europie środkowo-wschodniej. Porozumienie jest uzależnione od decyzji polskiego rządu w sprawie zamówienia helikopterów BLACK HAWK produkowanych w PZL Mielec.

 

„Z PGZ jako naszym strategicznym partnerem mamy podobną wizję innowacji i rozwoju polskiego przemysłu”, powiedziała Previte. „Nasze zaangażowanie w Polsce już jest znaczące, W PZL Mielec zatrudniamy ponad 1560 pracowników, a tysiące kolejnych pracuje w naszym polskim łańcuchu dostaw odpowiedzialnym za produkcję helikoptera BLACK HAWK”.

 

 

“Porozumienie zwiększa naszą zdolność do pozyskiwania nowych zamówień w Polsce, a także w całym regionie Europy środkowo-wschodniej”, dodała Previte. „Pomoże to nie tylko zagwarantować bezpieczeństwo dotychczasowych miejsc prac, ale również znacznie zwiększyć potencjał dalszego zatrudnienia poprzez sprzedaż eksportową”.

 

W tym tygodniu na międzynarodowych targach lotniczych w brytyjskim  Farnborough zadebiutowała uzbrojona wersja helikoptera S-70i BLACK HAWK.

Oprócz podpisanego o porozumienia z Sikorsky i PZL Mielec inne firmy z grupy Lockheed Martin rozmawiają obecnie z PGZ w sprawie zaangażowania w liczne programy dotyczące obrony lotniczej, morskiej i przeciwlotniczej, systemów uzbrojenia i artylerii oraz projektów kosmicznych.

 

 

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone