JUBILEUSZ FIRMY

80-lecie przemysłu lotniczego w Mielcu

PZL Mielec czują się spadkobiercą i kontynuatorem 80-letnich tradycji lotniczych Mielca, zapoczątkowanych w 1938 roku, poprzez uruchomienie pierwszej lotniczej fabryki PZL-WP nr 2.

 

Decyzja o budowie zakładu lotniczego w Mielcu w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego była przełomową dla losu trzech kolejnych pokoleń mieszkańców. Dała ona impuls do rozwoju miasta, które dziś jest postrzegane jako lotnicza stolica Polski. Kontynuatorem wizjonerskich planów pierwszych budowniczych COP są dziś Polskie Zakłady Lotnicze – firma, w której tradycje łączą się z nowoczesnością i szeroko pojętymi innowacjami.

 

Rok 2018 jest dla Spółki szczególny – świętujemy zarówno 80-lecie przemysłu lotniczego, jak i 100-lecie polskiego lotnictwa. Chcielibyśmy uczcić go w specjalny sposób. Przygotowaliśmy plan obchodów, na który składają się różne inicjatywy, skierowane do pracowników firmy, jak i do mieszkańców Mielca i okolic. Wśród nich są m.in. IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze, Wieczór Otwarty w PZL Mielec czy Przegląd Filmów Lotniczych. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak doniosłym i ważnym dla lokalnej społeczności jubileuszu.

 

Zapraszamy wszystkich, aby zaangażowali się w to wielkie święto Polskich Zakładów Lotniczych. Obchody z pewnością dostarczą wszystkim udanej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń.

Program obchodów 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu

 

  • 14 kwietnia 2018 – Bieg 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu po pasie mieleckiego lotniska

 

  • 12 maja 2018 – Przegląd Filmów na Placu AK, Mielec

 

  • 19 maja 2018 – Wieczór Otwarty w PZL Mielec

 

  • 28 lipca 2018 – IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze połączone z Piknikiem rodzinnym, lotnisko Mielec

 

 

 

 
Realizacja Ideo
powered by CMS Edito
© 2009 PZL MIELEC. Wszelkie prawa zastrzeżone